Leasing pracowniczy

Leasing pracowniczy daje możliwość skorzystania z cennych zasobów pracowniczych innego pracodawcy. Umożliwia wynajem pracownika lub zespołu pracowników na określony czas lub w celu wykonania określonego zadania. Korzystający z leasingu pracodawca, czyli leasingobiorca, uzyskuje w ten sposób wsparcie ekspertów, których trudno byłoby mu pozyskać z rynku pracy w krótkim czasie. Dzięki temu unika przestojów w pracy i niemal natychmiast uzyskuje rozwiązanie skrojone na miarę swoich aktualnych potrzeb.

Sprawdź, czym jest leasing pracowniczy, jakie są jego zalety i kiedy warto skorzystać z tej usługi.

Czym jest leasing pracowniczy?

Leasing pracowniczy to czasowy wynajem pracownika zatrudnionego w jednej firmie przez drugą firmę. W ramach tego rodzaju współpracy pracodawcy mogą wypożyczać specjalistów z innych firm lub z agencji pracy tymczasowej. Wyróżnia się tak zwany body leasing, czyli wynajem pojedynczego pracownika, oraz team leasing, czyli wynajem całego zespołu.

Celem leasingu jest zapewnienie pracodawcy-użytkownikowi zasobów ludzkich niezbędnych do wykonania określonego zadania lub zapełnienia luki w zatrudnieniu przez określony w umowie czas. Przy wynajmie pracowniczym zachodzi zatem trójstronny stosunek między pracodawcą-użytkownikiem, agencją użyczającą oraz pracownikiem. Zależność między nimi określają umowa leasingowa pracodawcy z leasingodawcą oraz umowa o pracę pracownika z agencją.

Kiedy warto skorzystać z leasingu pracowniczego?

Leasing pracowniczy to forma współpracy, z której warto skorzystać w kilku sytuacjach. Dotyczy on zarówno ekspertów w danej dziedzinie, jak i pracowników szeregowych, produkcyjnych i fizycznych. Warto skorzystać z leasingu wówczas, gdy dany pracownik potrzebny nam jest do rozwiązania konkretnego zadania lub na ustalony okres czasu.

Przykładem takiej sytuacji może być tymczasowe zwiększenie zapotrzebowania na siły robocze lub zastępstwo nieobecnego specjalisty. Leasing pracowniczy opłaca się również wtedy, gdy koszty przestoju w pracy są wyższe niż koszt wynajmu pracownika.

Jakie są zalety leasingu pracowniczego?

Leasing pracowniczy to rozwiązanie, które pozwala firmom osiągnąć założone cele przy minimalnym wysiłku ze strony pracodawcy w roli rekrutera. Wynajem pracownika lub całego zespołu pozwala pracodawcy zaoszczędzić czas i pieniądze niezbędne do zatrudnienia pracownika. Największe zalety leasingu pracowniczego to:

 • oszczędność kosztów zatrudnienia pracownika,
 • oszczędność czasu, jaki pochłania poszukiwanie, rekrutacja i wdrażanie nowego pracownika,
 • pewność korzystania z usług sprawdzonych specjalistów,
 • brak konieczności zwiększania zatrudnienia w firmie,
 • brak konieczności prowadzenia dokumentacji pracowniczej, szkolenia, zapewniania opieki socjalnej i innych świadczeń,
 • gwarancja rozwiązania skrojonego pod określone cele i wymagania.

Leasing pracowniczy w Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu i Łodzi

Firma Outworking zapewnia znalezienie odpowiednich kandydatów dla pracodawców w kilku miastach Polski. Działamy na terenie miast takich jak Warszawa, Wrocław, Łódź czy Poznań. Najczęściej łączymy leasingobiorców z pracownikami w tym samym mieście, jednak w wyjątkowych sytuacjach pozyskujemy dla firm pracowników nawet z innych miast.

Dlaczego warto zdecydować się na leasing pracowniczy w Outworking?

Decydując się na leasing pracownika z naszą firmą, pracodawca zyskuje wiele korzyści, jakie daje współpraca z rzetelną i odpowiedzialną agencją. Aby znaleźć odpowiedniego pracownika przeszukujemy naszą bogatą bazę kandydatów i stosujemy specjalistyczne narzędzia oceny jego kwalifikacji i predyspozycji. Warto skorzystać z naszej oferty, gdyż:

 • zapewniamy profesjonalną obsługę klienta przez cały czas trwania współpracy;
 • dobieramy najlepszego z dostępnych kandydatów do zrealizowania określonego celu;
 • szukamy rozwiązania aż do skutku, czyli do uzyskania akceptacji kandydata przez pracodawcę;
 • zajmujemy się całością formalności, w tym prowadzeniem dokumentacji, kierowaniem pracownika na badania lekarskie, wypłacamy mu wynagrodzenie;
 • w razie nieobecności pracownika z leasingu zapewniamy pracodawcy pracownika zastępczego o zbliżonych kompetencjach;
 • w razie potrzeby szkolimy pracownika i wdrażamy go w zadanie.

Zyskaj sprawdzonych pracowników od zaraz – postaw na leasing pracowniczy w Outworking

Korzystając z usługi leasingu pracowniczego w Outworking, pracodawca otrzymuje niemal od ręki rozwiązanie dopasowane do swoich potrzeb. Zapewniamy dostęp do usług specjalistów, których trudno pozyskać samodzielnie z rynku pracy, a także wypełniamy nagłe luki w zatrudnieniu, zapobiegając przestojom w pracy. Wynajmij pracownika z Outworking i zyskaj natychmiastowe wsparcie dla swojej firmy.

Skontaktuj się z nami!

Sprawdź, w czym jeszcze możemy Ci pomóc