Obsługa kadrowo-płacowa Kraków

Czy wiesz, czym jest outsourcing payroll? To nowoczesny i efektywny sposób na oszczędności, przy jednoczesnej optymalizacji jakości wykonywanych zadań. Jest to usługa, która polega na delegowaniu obowiązków działu kadrowo-płacowego do zewnętrznych podmiotów. W takiej sytuacji, pracownicy zewnętrzni podlegają takiej samej etyce pracy, jak Ci, których zatrudniasz bezpośrednio. Terminowość, wysoka jakość wykonania powierzonych im zadań, a także przestrzeganie przepisów oraz prawa – z niczego nie są zwolnieni. 

Tego typu współpraca to idealne rozwiązanie dla małych, średnich, jak i dużych przedsiębiorstw. Powodów, dla których warto się na nią zdecydować jest sporo.

Outsourcing payroll Kraków – kiedy i dlaczego warto się zdecydować?

W jakiej sytuacji skorzystamy z delegowania zadań do zewnętrznego zespołu kadrowo-płacowego? Przede wszystkim warto sobie uświadomić, że z tego typu współpracy możesz korzystać na co dzień, jak i w sytuacjach wyjątkowych. Jeśli do tej pory nie miałeś dedykowanego działu kadr, a obowiązki obejmowali  inni pracownicy – ta zmiana pomoże im zyskać więcej czasu na realizację zadań przypisanych do ich stanowisk. Tym samym Twoja firma będzie się rozwijać i działać prężniej w tych obszarach, które są dla Ciebie najważniejsze. 

Jeśli nie czujesz potrzeby nawiązywania współpracy na zasadzie outsourcing payroll w pełnym wymiarze, przez cały rok, możesz ją nawiązać tylko na pewien okres. Np. w sytuacji, gdy czeka Cię kontrola Urzędu Skarbowego czy Państwowej Inspekcji Pracy. Praca zewnętrznego podmiotu jest wskazana także w przypadku, gdy zależy nam na obiektywnej ocenie działań