ZNAJDŹ PRAKTYKI,
STAŻ LUB PRACĘ

40
Pracodawców
1
różnych branż
0
studentów
0
Lokalizacji

JESTEŚ STUDENTEM?

SPRAWDŹ CO MOŻESZ ZYSKAĆ Z NAMI

Pierwsza praca z Outworking

Podjęcie pierwszego zatrudnienia to zadanie niełatwe i stresujące, wielu studentów podejmuje się go jeszcze na studiach. Często ze względu na inne zajęcia związane ze zdobyciem wykształcenia decydują się na prace dorywcze lub niezwiązane ze swoim kierunkiem studiów. Nie ma w tym nic złego, bo większość pracodawców będzie ceniła to, że ktoś miał doświadczenia w pracy podczas studiów i nie spędził czasu wolnego od nauki na imprezach. Outworking pomaga w zdobyciu pierwszej pracy zarówno dorywczej jak i tej na stałe, Wspieramy studentów w całym procesie zatrudnienia.

Współpraca z WSB

W 2019 roku rozpoczęliśmy współpracę z Wyższą Szkołą Bankową, naszym celem jest ułatwienie studentom znalezienia pracy dopasowanej do ich oczekiwań i możliwości. Obecnie realizujemy projekt na uczelni we Wrocławiu, ale w naszych planach zakładamy współpracę ogólnopolską.

Staż czy praktyki?

Staż, a praktyki – różnice

Na rynku pracy od zawsze ceniono pracowników z doświadczeniem, pracodawcy doceniają nie tylko wiedzę zdobytą na uczelni, ale także praktyczne umiejętności kandydatów. By zdobyć dodatkowe doświadczenie studenci często decydują się na staż lub praktyki, ale jaka jest różnica pomiędzy tymi dwiema formami zatrudnienia.

Wiele osób, traktuje staż i praktyki jako formy zatrudnienia różniące się między sobą tylko nazwą, natomiast występują pomiędzy nimi drobne różnice, które mogą okazać się istotne z punktu widzenia studenta. Specjaliści wskazują natomiast na wiele podobieństw pomiędzy stażem, a praktykami i nie ulega złudzeniu, że obie te formy zatrudnienia są korzystne dla studentów i pomagają nie tylko w zapoznaniu się z  kulturą organizacyjną firmy jak i zdobyciu doświadczenia niezbędnego w wykonywaniu pracy.

Staż – czym się charakteryzuje?

Staż pozwala przede wszystkim na zdobycie umiejętności praktycznych na danym stanowisku, jest to forma skierowana do osób które nie posiadają doświadczenia zawodowego i chcą go zdobyć. Zadaniem stażysty jest przede wszystkim uczenie się zawodu i funkcjonowania w środowisku pracowniczym, jego zadania są delegowane przez opiekuna stażu, który odpowiada za ich prawidłową realizację. Stażysta to pracownik – uczeń. Umowa stażowa trwa najczęściej od 3 do 6 miesięcy, prawnie natomiast staż może trwać maksymalnie 12 miesięcy w przypadku osób poniżej 30 roku życia. Staż jest płatną formą zatrudniania, dodatkowo w wielu firmach przyjęło się, że stażysta otrzymuje feedback za cały okres stażu. Bardzo często zdarza się również, że na koniec współpracy stażysta otrzymuje od pracodawcy list referencyjny.

Praktyki – czego można się spodziewać?

Głównym celem praktyk jest zapoznanie się danej osoby z kulturą organizacyjną firmy oraz praktycznym wprowadzeniem jej do zawodu. Praktyki najczęściej nie mają ściśle określonego zakresu obowiązków, a grafik jest elastyczny i dostosowany pod możliwości oraz chęci praktykanta. Można wyróżnić kilka typów praktyk – najpopularniejsze to praktyki studenckie i praktyki zawodowe, zazwyczaj praktyki dedykowane są osobom poniżej 30 roku życia z dużym ukierunkowaniem na studentów i absolwentów. Po odbyciu praktyk pracownicy bardzo często otrzymują referencje lub mogą liczyć na ofertę pracy od dotychczasowego pracodawcy. Większość pracodawców ze względu na duże zapotrzebowanie na rynku na pracowników oferuje płatne praktyki natomiast jeszcze kilka lat temu bezpłatne praktyki nie były wcale niecodziennym zjawiskiem, ponieważ pozwalały one kandydatowi (ze względu na zdobyte doświadczenie i referencje) na znalezienie lepiej płatnej pracy.

Praktyki czy staż – co wybrać?

Główne różnice pomiędzy stażem, a praktykami sprowadzają się do kwestii formalnych i operacyjnych. W przypadku stażu pracownik ma jasno określone obowiązki i czas pracy – często zbliżony do pełnego etatu, natomiast praktyki są luźniej określone zarówno jeśli chodzi o obowiązki jak i grafik. Przyjęło się, że staż zawsze jest płatny, natomiast jeśli chodzi o praktyki zależy już to od konkretnego pracodawcy. 

Nie ulega wątpliwości, że zarówno odbycie praktyk jak i stażu daje sporą przewagę na rynku pracy i znaczne może ułatwić znalezienie pracy „na stałe”. Natomiast wybór pomiędzy stażem, a praktykami zależy w dużej mierze od okoliczności i indywidualnych możliwości kandydata. 

Wyślij swoje CV.

Aktualne oferty pracy

Social Media

Jesteśmy obecni w mediach społecznościowych. Sprawdź opinie o nas na naszej stronie na facebooku. Z chęcią odpowiemy na wszelkie pytania odnośnie zatrudnienia, pracy tymczasowej czy przebiegu procesu rekrutacji.

Wybrani pracodawcy

współpracujący z OUTWORKING

Poszukiwaliśmy osób do obsługi stoisk interaktywnych
Poszukiwaliśmy osób do obsługi sądów - asystenci, sekretarki, ochroniarze, etc.

ENEA

Prowadzimy rekrutacje osób do obsługi infolinii przychodzącej i wychodzącej
Poszukiwaliśmy osób do pomocy na linii produkcyjnej odzieży
Kierujemy pracowników do prac w markecie - wykładanie towarów, obsługa zamówień online

GDDKiA

Poszukiwaliśmy osób do zimowego utrzymania dróg, praca w nocy - informowanie o warunkach pogodowych na drogach woj. Wielkopolskiego i Łódzkiego
Kierowaliśmy osoby do obsługi Konferencji w sprawie zmian klimatu COP24 w Katowicach
Poszukiwaliśmy osób do obsługi infolinii przychodzącej